Wielkanocna Zbiórka Żywności w naszych sklepach

30/03/2017

Wiemy, jak ważne jest, by dzielić się z potrzebującymi tym, co mamy, dlatego już jutro w naszych sklepach zaczyna się Wielkanocna Zbiórka Żywności, organizowana wspólnie z Bankami Żywności. Potrwa ona do niedzieli 2 kwietnia. Pomóż i Ty, by zapewnić potrzebującym radosne święta!

Takie świąteczne zbiórki stały się już naszą tradycją, zaś ich idea jest bardzo prosta – klienci ofiarowują nam datki, a my oddajemy je potrzebującym. W ubiegłym roku w naszych sklepach Tesco zorganizowano 571 zbiórek żywności i zebrano ponad 150 ton żywności, a także 661 zbiórek pieniędzy, podczas których zebrano ponad 533 tys. złotych.
Tegoroczna Wielkanocna Zbiórka Żywności odbywać się będzie od 30 marca do 2 kwietnia i w tym czasie każdy z nas będzie mógł włożyć do specjalnie oznakowanych koszy produkty spożywcze, którymi będzie chciała się podzielić z najbardziej potrzebującymi. Produkty rekomendowane to: olej, dżemy, cukier, konserwy mięsne i warzywne oraz słodycze. Co więcej, w akcji weźmie udział ponad 28 tysięcy wolontariuszy, którzy będą odbierać produkty od darczyńców przy kasach w prawie 2 tys. sklepów. Lista sklepów, w których możecie wziąć udział w akcji, znajduje się na stronie www.bankizywnosci.pl. Czekamy na Ciebie w punkcie zbiórki!