Sukces zbiórek żywności – wiadomość od Billa O’Neilla

02/12/2016

19

Koleżanki i koledzy,

jak wiecie, Tesco dokłada wszelkich starań, aby pomagać wszystkim odkrywać radość z jedzenia. Jestem niezwykle dumny, że już od wielu lat wspieramy krajowe zbiórki w Europie Środkowej. To nieoceniona pomoc dla potrzebujących w naszych społecznościach lokalnych. W tym roku zbieraliśmy żywność we wszystkich krajach Europy Środkowej i odnieśliśmy ogromny sukces: udało nam się zebrać  462 214 kilogramów produktów spożywczych, które zostaną przeznaczone na wsparcie osób w potrzebie. To naprawdę niesamowity wynik!
Naszym celem było pobicie zeszłorocznego rekordu miliona posiłków i udało nam się! Liczby mówią same za siebie. Łącznie w sklepach Tesco zebrano 462 214 kilogramów żywności, która zostanie wykorzystana do przygotowania imponującej liczby 1 133 750 posiłków dla potrzebujących. Oznacza to, że w porównaniu z ubiegłym  rokiem ilość ofiarowanego jedzenia wzrosła o średnio niemal 20%
Liczba sklepów uczestniczących w zbiórkach zwiększyła się do 780, chcieliśmy też zaangażować jeszcze więcej ludzi. Dlatego zachęcaliśmy koleżanki i kolegów, aby dołączyli do akcji jako wolontariusze oraz zorganizowaliśmy specjalne punkty zbiórek w naszych biurach. Dodatkowo, po raz pierwszy w Europie Środkowej, marka F&F dołączyła do naszej walki z ubóstwem poprzez swoją kampanię „Hat with a Heart”, z której dochód wesprze działalność banków żywności. F&F przekaże równowartość 1€ z każdej czapki świątecznej sprzedanej do 31 styczna 2017. W sumie F&F przekaże minimum 15 000€, każdemu z 4 Banków w Europie Środkowej.
Szczególnie jestem dumny z 1550 koleżanek i kolegów, którzy wspierali akcję jako wolontariusze. Sam miałem przyjemność wziąć udział w zbiórce i doświadczyć cudownej atmosfery jaka towarzyszyła im w sklepach.
Co więcej, Tesco dodatkowo wesprze Banki Żywności, dokładając od siebie 20% wartości zebranych produktów. To dodatkowe ok. 435 000 zł dla naszych partnerów w Europie Środkowej (130 000 zł w Polsce) – kwota, która pomoże im podnieść jakość działań operacyjnych. Nadal też wspieramy Banki Żywności, przekazując nadwyżki ze sklepów.
Dziękuję za to, co robicie, by pomóc potrzebującym cieszyć się jedzeniem.

Bill