10 lat pomocy potrzebującym

24/11/2016

Zbiórki żywności każdego roku angażują tysiące naszych klientów i pracowników w niesienie pomocy osobom potrzebującym. Tesco organizuje zbiórki już od ponad 10 lat. To znakomity przykład tego, jak możemy zjednoczyć naszych klientów oraz koleżanki i kolegów wokół wspólnego zadania niesienia pomocy innym. Udowodniamy także, że nawet małe gesty mają wielką moc.

Każdego roku w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy w naszych sklepach pojawiają się wolontariusze, którzy przez 3 dni zachęcają klientów do podzielenia się i przekazania produktów spożywczych dla osób potrzebujących. Wspólny wysiłek wolontariuszy, naszych klientów i pracowników sprawił, że ubiegłoroczna Świąteczna Zbiórka Żywności należała do najlepszych w historii i osiągnęła imponujący rezultat ponad miliona posiłków.

Zbiórki w liczbach
Wspólnie z zespołami Tesco z Europy Środkowej zebraliśmy ponad 490 ton żywności, co wystarcza do przygotowania aż 1 046 088 posiłków. W Polsce nasz wynik również był rekordowy – zebraliśmy 100 ton jedzenia. Co więcej, Tesco zwiększyło pulę przekazanej żywności o dodatkowe 20%, dzięki czemu pomoc dla lokalnych organizacji była jeszcze bardziej skuteczna. W Polsce zbiórki są organizowane od wielu lat 3 razy w roku – przed Świętami Wielkanocnymi, Bożym Narodzeniem i we wrześniu. To ponad 500 zbiórek rocznie!

Zobacz relację z poprzednich edycji zbiórki:

2014 rok

2015 rok