Podziel się radością pomagania

21/11/2016

zbiorki_grafika

Nadchodzi taki czas w roku, który najchętniej spędzamy w domu z najbliższymi, na przykład jedząc pyszną kolację przy wspólnym stole. Nie wszyscy jednak mają dostęp do dobrej żywności dla siebie i swoich bliskich. Tymczasem podczas mroźnych, zimowych miesięcy ciepły i pożywny posiłek jest szczególnie ważny. Dlatego w Tesco zobowiązaliśmy się pomóc naszym lokalnym społecznościom czerpać radość z jedzenia – szczególnie wśród potrzebujących.

Koleżanki koledzy, nasi klienci i partnerzy z Banków Żywności – wspólnie możemy pomóc potrzebującym w lokalnych społecznościach, w których działamy. Podobnie jak w poprzednich latach, w tym roku również organizujemy zbiórki żywności w naszych sklepach – pokażmy, że „każdy, nawet najmniejszy gest, ma ogromne znaczenie”. W zeszłym roku w zbiórkach wzięło udział 547 naszych sklepów, dając naszym klientom okazję do przekazania produktów spożywczych wolontariuszom Banków Żywności. Następnie Banki Żywności rozdystrybuowały je wśród potrzebujących w poszczególnych obszarach. W sumie zebraliśmy 419 ton żywności, która przełożyła się na 1 046 088 posiłków. Dodatkowo nasza firma zaoferowała finansowe wsparcie dla Banków Żywności.

W 2016 roku chcemy zrobić jeszcze więcej. Tym razem w inicjatywie będzie uczestniczyć 780 sklepów, angażując jeszcze więcej koleżanek i kolegów oraz klientów. Po raz pierwszy w całej Europie Środkowej do walki z niedostatkiem żywności dołączy także marka F&F, która zainicjowała kampanię „Hat with a Heart”, w której będziemy zbierać pieniądze na wsparcie Banków Żywności.

Jak możesz pomóc? Na przykład przekazując żywność. W Polsce zbiórka żywności będzie miała miejsce w dniach 25 – 27 listopada. Biorą w niej udział wszystkie nasze sklepy. W tym roku do zbiórek włączamy nasze biura. Jeśli chcesz pomóc, zostań wolontariuszem. Możesz się zgłosić do Bożeny Polak, pisząc na adres: bpolak1@pl.tesco-europe.com. Koniecznie zajrzyj też do zakładki Zbiórki żywności 2016, gdzie zamieszczamy wszystkie aktualne informacje.

Podziel się z nami radością pomagania innym! Zrób zdjęcie, jak pomagasz w zbiórkach jako wolontariusz lub po prostu przekazujesz produkty spożywcze w sklepie. Opublikuj je na mojetesco.pl w zakładce Wyzwanie „Milion Pomocnych Gestów” i pokaż, że wspólnymi działaniami możemy zmieniać rzeczywistość na lepsze!