Parę słów od Prezesa Banków Żywności

17/11/2016

federacja-bankow-zywnosci-logotyp-ogolny-cmyk

Szanowni Państwo,

Już wkrótce przed nami wszystkimi wielkie wydarzenie. 25 listopada 2016 roku rozpocznie się 20 Świąteczna Zbiórka Żywności. Potrwa ona trzy dni. W Państwa sklepach będziemy zbierać żywność dla osób, które jej potrzebują, by przygotować tradycyjne świąteczne potrawy i cieszyć się magią i pięknem świąt Bożego Narodzenia. Wśród tych osób są zarówno osoby starsze, jak i dzieci; osoby samotne, chore, bezdomne, przeżywające trudne chwile, niepełnosprawne. Co roku pomagamy ponad 200 tys. osób.
Organizacja takiego wydarzenia to duże wyzwanie organizacyjne. Nie byłoby one możliwe do zrealizowania bez zaangażowania tysięcy osób, dla których pomaganie innym jest ważnym życiowym zadaniem. Są to wolontariusze, którzy prowadzą zbiórkę. Są to osoby, które ofiarowują żywność. I są też Państwo, którzy udostępniacie w swoich sklepach przestrzeń do przeprowadzenia zbiórki. To dzięki wszystkim ludziom o dobrych sercach możliwe jest spełnienie marzeń tysięcy ludzi o Świętach pełnych tradycyjnych smaków i zapachów.
Dziękujemy za to, że jesteście z nami i bardzo prosimy o Wasze wsparcie i wszelką pomoc, jakiej możecie udzielić, jako pracownicy sklepów naszym wolontariuszom, koordynatorom Banków Żywności i przedstawicielom organizacji, które współpracują z Bankami Żywności przy tegorocznej Świątecznej Zbiórce Żywności. Wierzymy, że nasze wspólne zaangażowanie i dobra współpraca staną się szansą dla wielu na niezapomniane święta Bożego Narodzenia.

Z wyrazami szacunku,
Marek Borowski
prezes Federacji Polskich Banków Żywności