Warsztaty dizajnerskie w szkole w Raciborzu

04/05/2016

DSC_8463_male

22 kwietnia prawie 50 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu uczestniczyło w warsztatach w ramach programu Tesco dla Szkół – „Przyszłość na talerzu”. Uczniowie zaprojektowali własną koszulkę, która wygrała ogólnopolski konkurs na najlepszy projekt. Wybrany projekt został dopracowany na warsztatach w szkole, teraz zostanie wyprodukowany.

Uczniowie z całej Polski uczestniczący w programie Tesco dla Szkół – „Przyszłość na talerzu” stawali przed najróżniejszymi zadaniami związanymi ze zdrowym odżywianiem, niemarnowaniem żywności i gotowaniem. Jedną z konkurencji było właśnie zaprojektowanie T-shirt dla tajemniczych agentów F.O.O.D., w której najlepsi okazali się uczniowie z Raciborza. Wszytko dzięki 2 uczennicom – Marcie Halfar i Natalii Gembalczyk, które wygrały konkurs na stworzenie projektu koszulki. Projekt Marty zostanie też użyty do wyprodukowania kilku tysięcy koszulek, które będą rozdawane na uroczystych galach finałowych Tesco dla Szkół.

Bawić się i uczyć
Szkoła Podstawowa nr 1 w Raciborzu jest jedyną szkołą spośród kilkuset uczestniczących w projekcie, do której zawitali organizatorzy programu wraz ze specjalistą zajmującym się projektowaniem koszulek – Łukaszem Kalicińskim z firmy Not Just Shop. Warsztaty były wielką niespodzianką dla uczniów szkoły, gdyż do ostatniej chwili były utrzymywane w wielkiej tajemnicy. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, jak tworzy się koszulki i nadruki na nich oraz jak dać drugie życie koszulce. Zwyciężczynie konkursu wspólnie z ekspertem opracowały wizualizację projektu, który zostanie wyprodukowany. Uczniowie otrzymali również zdrowy poczęstunek, a każdy z uczestników wyszedł z warsztatów z torbą pełną nagród rzeczowych.